آثار سینمایی ساخته شده در حوزه دفاع مقدس کافی نیست/ اثرگذاری مهمترین ضرورت ساخت فیلم در این بخشحجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی عصر روز پنجشنبه در جلسه هماهنگی شروع تصویربرداری مستند ‘سکوت آب و خاک’ افزود: علاوه بر فیلم های سینمایی داستانی، در بخش مستندسازی نیز می توان فیلم های بیشتری را در مورد نحوه زندگی جانبازان، ایثارگران و خانواده شهدا ساخت.
وی اضافه کرد: در حوزه سینما فیلم های بسیار خوبی با موضوع دفاع مقدس ساخته شده است ولی تعداد این آثار کافی نیست.
وی اظهار کرد: ذات هنر، ایجاد زمینه تاثیرگذاری در بین آحاد مردم جامعه است و از این ویژگی می توان در راستای انتقال مفاهیم فرهنگی و اعتقادی نسلی برای نسل دیگر استفاده کرد.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی ادامه داد: ملت بزرگ ایران با پایبندی به ارزش های اسلامی و تلاش بی وقفه برای تحقق اهداف و آرمان های ملی، راه نورانی شهیدان گرانقدر خود را ادامه می دهد.
در این دیدار، مسئولان سازنده مستند سکوت آب و خاک گزارشی از روند ساخت این مستند را ارائه کردند.
به گزارش ایرنا، مستند ‘سکوت آب و خاک’ به تهیه کنندگی مجتبی میلانی و کارگردانی کاظم خیرخواه روایتی از عملیات کربلای 5 تحت محوریت لشگر عاشورا را روایت می کند.
نشان دادن رشادت های گردان های غواصی و عملیاتی، نگاهی به نیروهای اعزامی استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و زنجان در منطقه شلمچه از جمله بخش های این مستند است.
آذربایجان غربی از جمله استان های درگیر در عملیات کربلای 5 بود و گردان های لشگرعاشورا، رشادت های زیادی در این عملیات از خود نشان دادند.
عملیات کربلای 5 در دی ماه سال 65 با رمز ‘یا زهرا (س)’ در شلمچه انجام شد.
8137/2093**خبرنگار: سیده فاطمه سجادی**انتشاردهنده: صابر چهرقانی

انتهای پیام /*http://www.irna.ir/fa/News/82274455/