اختصاص 690 میلیارد ریال اعتبار به ورزش استان بوشهر


به گزارش ایرنا، احمد بهروزیان‌ فر روز پنجشنبه در نشست با رئیسان هیات های ورزشی استان بوشهر افزود: از این میزان اعتبار 280 میلیارد ریال از محل اعتبارت نفت و گاز و استانی، 280 میلیارد ریال از محل اعتبارات ارزش افزوده و مابقی از محل پیگیری های نمایندگان استان بوشهر از وزارت نفت حاصل شده است.
وی بیان کرد: پیش بینی شده در ادامه سال جاری با اعتبارات ملی و اعتبارات ماده 180 میزان اعتبار بیشتری به بخش ورزش استان بوشهر اختصاص یابد.
بهروزیان فر ادامه داد: تکمیل طرح های نیمه تمام ورزشی از اولویت های این اداره کل است که در این ارتباط تا پایان سال جاری 19 طرح ورزشی این استان تکمیل و به بهره برداری می رسد.
وی گفت: با تکمیل مجموعه بین‌المللی ورزش‌های آبی بوشهر علاوه بر اینکه ورزشکاران رشته‌های آبی این استان از امکانات مجهز برخوردار می‌شوند، زمینه میزبانی رقابت‌های بین المللی این رشته نیز در استان بوشهر فراهم می شود.
بهروزیان فر یادآور شد: در 2 سال گذشته در روستاهای با جمعیت بیش از 500 نفر و محله های شهری با جمعیت بیش از پنج هزار نفر 250 زمین چمن مصنوعی ورزشی احداث شد که از این شمار 136 زمین آن سهم روستاهای استان بوشهر شده است.
وی ادامه داد: احداث پیست موتور سواری و سالن ورزشی در اطراف ورزشگاه 15 هزار نفری شهید مهدوی بوشهر از جمله طرح هایی است که بزودی عملیات اجرایی آن آغاز می شود.
مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر اظهار داشت: به منظور صرفه جویی در مصرف آب و افزایش بهره وری زمین چمن شماره 3 ورزشگاه شهید بهشتی بوشهر بزودی عملیات تغییر چمن آن از طبیعی به مصنوعی اجرا می شود.
وی گفت: با این طرح زمینه استفاده ورزشکاران از این زمین از 2 ساعت به هشت ساعت در طول شبانه روز افزایش می یابد.
بهروزیان فر در ارتباط با روند احداث استخر شهر اهرام مرکز شهرستان تنگستان گفت: پیش بینی شده این استخر تا پایان سال 97 به بهره برداری برسد.
وی یادآور شد: در شهر برازجان مرکز شهرستان دشتستان نیز عملیات اجرایی فاز نخست نوسازی سکوی تماشاگران ورزشگاه تختی و پیست تارتان آن بزودی آغاز می شود.
7212/6043**
خبرنگار: عبدالصمد شهریاری** انتشار دهنده: خدانظر خواجه

انتهای پیام /*


کد خبر:
82626898 (6114775)
http://www.irna.ir/fa/News/82626898/