ایران در تولید داروهای ام اس پیشتاز استبه گزارش ایرنا، شاهرخ آبادیان روز شنبه در همایش بزرگ ام اس که در موسسه تحقیقات اصلاح وتهیه نهال و بذر وزارت جهاد کشاورزی در کرج برگزار شد، افزود: داروهای ساخت ایران در بخش ام اس اکنون به کشورهای مختلف جهان صادر می شود.
وی بیان داشت: این داروها به لحاظ کیفی در جهان بی نظیر است .
آبادیان تاکید کرد: جلسات متعدد انجمن ام اس استان البرز با مسئولان و مدیران شهری بطور مرتب در حال برگزاری است و یکی از اقدامات اساسی و ماندگار انجمن ام اس ، احداث مرکز تحقیقاتی و درمانی ام اس به همت خیرین و مدیران استانی در آینده نزدیک خواهد بود.
وی ادامه داد: این مرکز در کشور و حتی در خاورمیانه بی نظیر است.
رئیس هیات مدیره انجمن ام اس به بررسی راهکارهای توانبخشی جسمی، معرفی پروژه های فرهنگی و هنری برای بیماران به منظور حضور فعال و موثر در جامعه، معرفی داروهای جدید درمانی، جلسه پرسش و پاسخ بیماران و پزشکان متخصص، پرداخت.
آبادیان افزود: داروهایی که در ایران تولید می‌شود در دنیا قابل قبول هستند و داروهای تولید داخل به کشورهای ترکیه، روسیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر می‎شود.
در این همایش جلال دانشمندی مدیرعامل انجمن ام اس استان البرز، تارا حصاری مدیر فرهنگی هنری انجمن، چند تن از متخصصین مغز و اعصاب، بیماری ام اس و فاکتورهای تاثیرگذار در این بیماری و راهکارهای درمان و حضور فعال و موفق مبتلایان به این بیماری در جامعه را مورد بحث و بررسی قرار دادند و به پرسش بیماران در خصوص این بیماری پاسخ دادند.
همچنین تعدادی از بیماریانی که به ام اس مبتلا هستند زبان حال بیماران ام اس را شرح دادند و در این برنامه حضور داشتند
همایش بزرگ ‘ام اس’ به همت انجمن ام اس استان البرز در کرج برگزار شد.
7410/ 6155خبرنگار: مژگان السادات سجادی ** انتشار دهنده : محمد عزیزپور

انتهای پیام /*http://www.irna.ir/fa/News/82435322/