باران برخی از جاده های استان زنجان را فرا گرفته استمحمد امینی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به پیش بینی های انجام شده از سوی هواشناسی استان زنجان بارش باران در جاده های زنجان – بیجار و زنجان – دندی در جریان است.
وی تاکید کرد: احتمال بارش برف در گردنه های کوهستانی زنجان – طارم و زنجان- تهم -چورزق نیز وجود دارد.
رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: با توجه به اینکه وزش بادهای شدید نیز برای این استان پیش بینی شده است و احتمال وقوع کولاک در گردنه های کوهستانی نیز وجود دارد.
امینی با بیان اینکه با آغاز تعطیلات پایان سال سفرهای نوروزی نیز آغاز شده است یادآورشد: با توجه به افزایش حجم تردد نسبت به سایر روزها تردد خودروها به صورت روان در جریان است.
وی افزود: در حال حاضر تردد وسایط نقلیه در آزاد راه های زنجان – قزوین، زنجان – تبریز و جاده شریانی زنجان – بیجار بیشتر است.
رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان، از همه رانندگان عبوری از مسیرهای ارتباطی استان زنجان خواست، از سبقت و سرعت غیرمجاز، انحراف به چپ و عجله در ادامه مسیر پرهیز و خودروهای خود را مجهز به تجهیزات زمستانی، چراغ های مه شکن، وسایل گرمایشی، پتو و جیره غذایی خشک کنند و بدون این تجهیزات اقدام به سفر نکنند.
امینی خاطرنشان کرد: درحال حاضر 28 اکیپ راهداری در 28 گردنه کوهستانی و صعب العبور این استان به طور شبانه روزی برای مسافران و رانندگان عبوری از مسیرهای ارتباطی استان خدمات ارائه می دهند.
وی افزود: کسانی که قصد سفر دارند برای اطلاع از وضعیت جاده های این استان و کشور با سامانه 141، سایت www.141.ir و نرم افزار موبایلی 141 ارتباط برقرار کنند تا بتوانند سفر خود را مدیریت و برنامه ریزی کنند.
به گزارش ایرنا، رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: هموطنان می توانند برای اطلاع از وضعیت راه های این استان با سامانه 1816 در تماس باشند.
امینی تاکید کرد جاده هایی که هم اکنون بارش باران در آن جریان دارد تبدیل به برف می شود.
31 دستگاه نظارت تصویری و 58 دستگاه تردد شمار در مسیرهای ارتباطی استان زنجان فعال است.
مسیرهای ارتباطی استان زنجان مجهز به 20 دوربین ثبت تخلف عبور و مرور در آزاد راه‌های زنجان – تبریز و زنجان – قزوین است.
اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان حدود پنج هزار و 600 کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه های اصلی و فرعی را زیر پوشش دارد که از این میزان چهار هزار کیلومتر راه روستایی است.
7325/6085
خبرنگار : حدیث ابوالحسنی ** انتشار دهنده: رویا رفیعی
برای دریافت لحظه به لحظه اخبار استان زنجان به کانال http://www.telegram.me/irnazanjaan بپیوندید.

انتهای پیام /*http://www.irna.ir/fa/News/82467079/