بازدید وزیر بهداشت از بیمارستان در حال ساخت شهرستان خوسفسرپرست فرمانداری خوسف در این بازدید افزود: اقداماتی که در حوزه سلامت انجام شده قطعا رضایت رهبر معظم انقلاب را در بر داشته است در جای جای روستاها به نوعی نتیجه اقدامات انجام شده مشهود و قابل قدردانی است.
فاطمی با بیان اینکه چهار سال از زمان تاسیس این شهرستان می گذرد، گفت: این شهرستان با 16 هزار و 29 کیلومتر متر مربع مساحت، 217 روستا و دو نقطه شهری، شهرستان محرومی است.
وی ادامه داد: همچنین دو روستا تا مرکز شهرستان 150 کیلومتر فاصله دارند با این محرومیت شدید که انصافا مردم برای معیشتشان مشکل دارند در حیطه بهداشت نیازمند توجه ویژه ای هستیم.
وی یادآور شد: در چند مورد از مهمترین مشکلات حوزه بهداشت و درمان شهرستان مکاتبه و پیگیری شده که امید است با مساعدت وزیر بهداشت این مشکلات به حداقل برسد.
وی اظهار کرد: شهرستان خوسف با این وسعت زیاد هیچگونه بیمارستانی ندارد ضمن اینکه مسیر تردد مرکز استان، تهران و سایر استان هاست همچنین سایر شهرستان های استان هم به نوعی از این شهرستان عبور می کنند.
وی افزود: بخش جلگه ماژان با 10 هزار کیلومتر مربع وسعت هیچ پایگاه اورژانسی ندارد تا زمانیکه اتفاقی بیفتد و افراد به مرکز استان فرستاده شوند تلفات زیادی خواهیم داشت.
وی اضافه کرد: حداقل دو مرکز اورژانس در این منطقه به ویژه « سرچاه عماری» نیاز است چراکه 80 کیلومتر تا خوسف و 80 کیلومتر تا آخر حوزه شهرستان فاصله دارد.
وی گفت: تعدادی معدن در شهرستان وجود دارد از جمله معدن قلعه زری به عنوان بزرگترین معدن مس زیرزمینی کشور در فاصله 140 کیلومتری شهر خوسف قرار دارد لذا وجود و احداث مرکز اورژانس در این منطقه بسیار ضروری است.
شهر تاریخی خوسف در 36کیلومتر غرب بیرجند و در مسیر جاده بیرجند به طبس و کرمان قرار دارد.
7557/ 6054/ 2047/

انتهای پیام /*http://www.irna.ir/fa/News/82202646/