برگزاری یادواره شهدا روحیه حماسی وسلحشوری را به جوانان انتقال می دهد


به گزارش خبرنگار ایرنا، سرتیپ ستاد کیومرث حیدری در پیام مکتوب خود به اولین یادواره شهدای ارتش در شرق گلستان که روز دوشنبه در پادگان ارتش در گنبدکاووس برگزار شد، روحیه حماسی، سلحشوری و ایثارگری را خصلت مردمان این منطقه توصیف کرده و گفته است: بی شک گرامیداشت یاد شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ارزشی والا و مانا هم در دنیا و هم در آخرت نصیب متولیان برگزار این یادواره ها می کند.
وی در ادامه پیام خود که توسط مشاور امور ایثارگران فرماندهی این نیرو قرائت شد، افزوده است: باور داریم حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس و انتقال این مفاهیم و ارزرش ها به نسل جوان مولفه های امنیت سار ایران اسلامی را تقویت می کند.
سرهنگ علی اصغر شهریور در سخنرانی خود پیش از قرائت پیام فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که یادواره شهدای ارتش جمهوری اسلامی که از سال 91 شروع شده بتدریج در همه استان ها و شهرستان ها برگزار می شود.
مشاور فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی در امور ایثارگران افزود: از سال 1391 تاکنون 32 یادواره شهدای ارتش برگزار شده و این یادواره ها ادامه دارد.
وی تصریح کرد: در برگزاری این یادواره ها بنیاد شهید و امور ایثارگران همکاری دارد و فرمانده نیروی زمینی ارتش نیز پیام ویژه ای می دهد.
وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان انقلاب اسلامی بویژه شهدای ارتش جمهوری اسلامی گفت؛ امروز همه ما مدیون خون شهیدان هستیم.
به گزارش ایرنا، ارتش جمهوری اسلامی 485 شهید از منطقه شرق گلستان تقدیم انقلاب اسلامی کرده است که امروز نخستین یاواره این شهدا برگزار شد.
/1860/3039
خبرنگار : علی لکزانوری ** انتشار دهنده: تاج محمد شیری

انتهای پیام /*http://www.irna.ir/fa/News/82697664/