تجلیل از برگزیدگان سومین جشنواره فیلم سمابه گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، جشنواره سید مرتضی آوینی (سما) با موضوع مهم سبک زندگی اسلامی ایرانی از 26 تا 30 فروردین ماه در سینما فلسطین تهران برگزار شد.
در آیین اختتامیه این جشنواره که شامگاه امروز (پنجشنبه) در تالار وحدت تهران برگزار شد سردار نقدی معاون فرهنگی سپاه پاسداران، جمعی از هنرمندان، مدیران فرهنگی و برخی از چهره های مطرح عرصه فرهنگ و هنر حضور داشتند.
در آیین اختتامیه این جشنواره دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه به «هدیه» نوشته ضحی اقدامی و حسین صدفی، «عینک» نوشته عباس صمدی و «انتهای کوچه بن بست» نوشته نازنین فرخلو اهدا شد.
همچنین پرستوی زرین بخش فیلمنامه به «بالانشین ها» نوشته مهدی عزیزاللهی رسید.
در بخش فیلمنامه پویانمایی «حس مشترک» نوشته محمدحسن عرفان منش و «دوستان» نوشته مهدی شریعتی و حسین مظلوم دیپلم افتخار گرفتند و پرستوی زرین این بخش به «ناگهان باد می خیزد» نوشته ادریس سامانی رسید.
همچنین دیپلم بخش کارگردانی انیمیشن به «لایت سایت» به کارگردانی مسلم طباطبایی و «آنتراکت» به کارگردانی محمدرضا خردمندان و پرستوی زرین به «هزار افسان» ساخته اصغر صفار و عباس جلالی رسید.
دیپلم افتخار بهترین فیلم این بخش نیز به مرد خاکی ساخته مهسا جلالی و پرستوی زرین این بخش هم به «جنگ جهانی سوم» ساخته اصغر صفار و عباس جلالی اعطا شد.
همچنین دیپلم افتخار تحقیق و پژوهش به «این یک جسد نیست» به کوشش نرگس هوشنگ و «قلعه بالا» نوشته اباذر صالحیان و فرزین نیک اندیش اهدا شد.
پرستوی زرین این بخش نیز به «مرز مه آلود» ساخته هاتمین حسینی تعلق گرفت.
دیپلم افتخار بهترین کارگردانی هم به «روایت یک ازدواج» ساخته کمیل ارجمندی و «بزنگاه» ساخته حسین همایون فر رسید. پرستوی زرین این بخش نیز به «بلا نسبت شما» ساخته مهدی بوستانی اعطا شد.
همچنین دیپلم افتخار بهترین فیلم به «تشریفات خصوصی» ساخته سجاد ایمانی و «مرز مه آلود» ساخته هاتمین حسینی رسید. پرستوی زرین این بخش هم به «راه بی عبور» ساخته محمدرضا حافظی اهدا شد.
در این بخش طاهره لباف سوژه مستند زن بودن، کوثر بشرآوی سوژه مستند کوثر و گروه رسانه ای فاطمیون تقدیر ویژه شدند.
دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه بخش فیلم داستانی به «جایی برای آرامش» نوشته حسین عاملی و بدون عبا نوشته محمد منصوری رسید.
پرستوی زرین این بخش هم به «عملیات 747» نوشته محمد اسماعیلی و مجتبی اسماعیل زاده تعلق گرفت.
دیپلم افتخار بهترین کارگردانی نیز به «جاده کاغذی» ساخته سحر فرضی و «چشماتو ببند» ساخته ابوذر حیدری اهدا شد. پرستوی زرین این بخش نیز به «هنوز نه» ساخته آرین وزیردفتری رسید.
دیپلم افتخار بهترین فیلم به «عوارض خروج» به تهیه کنندگی محمد سجادیان و «ولد» به تهیه کنندگی محمدرضا شفا رسید.
پرستوی زرین این بخش هم به «نسبت خونی» به تهیه کنندگی حسین امیری و پدرام پور امیری تعلق گرفت.
شبد**9012**1953*9122*خبرنگار: زهرا امیری**انتشار دهنده: مهدی نعمتی

انتهای پیام /*http://www.irna.ir/fa/News/82500415/