حرکت کاروان های شادی به مناسبت عید سعید غدیر خم در گیلان


حرکت کاروان های شادی به مناسبت عید سعید غدیر با حضور دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت از یک امام زاده به امام زاده دیگر در شهرستان های مختلف استان گیلان در حال انجام است.
پخش شیرینی، شکلات، شربت و سخنرانی از برنامه های جشن های عید سعید غدیر خم در امام زادگان و بقاع متبرکه استان گیلان و کاروان های شادی است.
حرکت کاروان شادی در رشت نیز امروز از بقعه متبرکه آقاسید ابراهیم (ع) بادی الله آغاز و تا مقصد بقعه متبرکه آقا سیدعباس(ع) ساغریسازان با سخنرانی و مولودی ذاکران اهل بیت علیه السلام برگزار شد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان روز شنبه با تبریک عید سعید غدیر خم به خبرنگار ایرنا گفت: کاروان های شادی در شهرستان های استان با محوریت بقاع متبرکه به حرکت درآمده است.
حجت الاسلام ستار علیزاده با اشاره به برگزاری جشن های ولایت علوی اکمال دین نبوی در امام زادگان و بقاع متبرکه استان در دهه ولایت افزود: این جشن ها در 225 بقعه متبرکه و امام زاده گیلان به صورت ویژه برگزار شد.
وی خاطرنشان کرد: جشن بزرگ ولایت علوی اکمال دین نبوی از نهم شهریور با هدف ایجاد فضای جشن و سرور ، تبلیغ پیام غدیر، پاسخگویی به شبهات غدیر و تبیین جایگاه امامت و ولایت با برگزاری ویژه برنامه های مختلف در امام زادگان و بقاع متبرکه استان آغاز شده و امروز پایان می یابد.
حجت الاسلام علیزاده افزود: راهپیمایی و حرکت نمادین کاروان‌ های شادی مردمی، پخش گل و شیرینی ، قرائت خطبه غدیر خم ، شعرخوانی آیینی با موضوع ولایت، غدیر و تجلیل از سادات خادم بقاع متبرکه استان، قرائت میثاق نامه ولایی در حرم‌ های مطهر امام‌ زادگان، برگزاری نمایشگاه عرصه محصولات فرهنگی، برپایی ایستگاه ‌های صلواتی و همه واقف باشیم، مشاوره وقف و همایش بانوان ولایی از جمله این برنامه هاست.
بر اساس آخرین آمار استان گیلان دارای 941 بقعه متبرکه و امام زاده، سه هزار موقوفه و حدود 20 هزار رقبه است.
از روز عرفه تا عید سعید غدیر خم دهه ولایت نام گرفته است.
امروز (شنبه) عید سعید غدیر خم است.
خبرنگار: شادی خورشیدی سدهی ** انتشاردهنده:کبیری
7286/2007

انتهای پیام /*http://www.irna.ir/fa/News/82659345/