حسن باستانی: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی باید پای برنامه های خود بایستد


حسن باستانی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا درمورد وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: شناختی نسبت به سید عباس صالحی به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ندارم اما مهم فرد منتخب نیست، بلکه مهم انجام درست امور محوله است.
وی افزود: هنرمندانی که برای هنر، فرهنگ، ادبیات کشور زحمت می کشند، برای ادامه کار خود باید از سوی نهادی مانند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حمایت شوند.
کارگردان نمایش «خورشید بانو» با بیان اینکه وزارتخانه یک سیستم و نظام است، اظهار کرد: وزیر باید طبق آیین نامه ها و مباحث مد نظر راه درست را پیش بگیرد.
وی تاکید کرد: وزیر منتخب باید بر برنامه ها و مواضع اتخاذ شده و بر لزوم اجرای برنامه های خود بایستد و اجازه ندهد که عده ای خارج از وزارتخانه تصمیم گرفته و آن را دیکته کنند.
باستانی با بیان اینکه یک دولت واحد دارای تفکر و نظامی واحد است، خاطر نشان کرد: اگر اجرای برنامه ای برای یک شهر مناسب است شامل کل کشور می شود و قابل پذیرش نیست که در جایی دیگر از اجرای آن جلوگیری شود.
کارگردان نمایش «صبح یک روز لعنتی» با بیان اینکه باید بر اصول و مبانی وزارتخانه ایستادگی کرد، افزود: هنر نیاز جامعه امروز است و هیچ جامعه ای بدون هنر پایدار نمی ماند، پس نباید آن را به گونه های مختلف تقسیم کرد.
به گفته وی، هنر با مولفه های هنری نمی تواند در زمره ابتذال قرار بگیرد زیرا هنر ستوده شده در همه ادوار تاریخی است.
به گزارش ایرنا، دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری 17 مرداد ماه در نامه ای، فهرست اعضای کابینه دوازدهم را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد که در این فهرست، سیدعباس صالحی به عنوان گزینه پیشنهادی برای تصدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی شده است.
فراهنگ ** 7561 ** خبرنگار: سارا کریمیان * انتشار: امید غیاثوند

انتهای پیام /*http://www.irna.ir/fa/News/82632298/