دریادار سیاری:انجام 150 عملیات اسکورت برای 10 هزار کشتی و نفتکش در سال 95به گزارش ایرنا امیر دریادار حبیب الله سیاری روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح نمایشگاه راهیان نور نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی در پایگاه دریایی خرمشهر در جمع خبرنگاران با بیان اینکه چهل و چهارمین ناوگان نیروی دریایی پس از 150 روز دریانوردی، رکورد دریانوردی را پشت سر گذاشت گفت:چهل و چهارمین ناوگان، هفته پیش بعد از 150 روز دریانوردی رکورد دریانوردی را پشت سر گذاشت و باحضور در اقیانوس هند جنوبی و اطلس توانمندی های نظام جمهوری اسلامی در عرصه دریا به نمایش گذاشت.
وی گفت:طی سه روز گذشته در دریای خزر مهمان روسیه بودیم و همزمان ناوگروه دیگری در دریای عمان حضور داشت و هم اکنون در مسیر رسیدن به بندر کوچین هندوستان است و همزمان، برنامه ای با میزبانی ناوگروه پاکستانی در بندر عباس داشتیم که این، ظرفیت و توان نیروی دریایی در بحث دیپلماسی دریایی را نشان می دهد.
وی با بیان اینکه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران آمادگی کامل مقابله با هر گونه تهدید را دارد، گفت:با توجه به تسلط اطلاعاتی کافی بر منطقه، آمادگی خنثی کردن هر گونه تهدید را داریم .
امیر دریادار سیاری افزود: ناوشکن های ما بعد از ناوشکن جماران به ناوشکن دماوند ملحق شد و امید است در آینده نزدیک ناوشکن سهند و پس از آن ناوهای موشکی یکی پس از دیگری به چرخه فعالیت ملحق شوند.

***** خودکفایی در تامین تجهیزات ناوگان دریایی و حضور در آب های آزاد جهان
فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی در بخش دیگری از سخنانش گفت:برای تامین تجهیزات مورد نیاز نیروی دریایی و حضور در آب های آزاد جهان که هزاران کیلومتر دورتر از مرزهای ایران اسلامی است به خودکفایی رسیده ایم.
امیر دریادار سیاری افزود:در تولید تجهیزات نیروی دریایی نیروهای مسلح بالاترین و پیشرفته ترین فناوری استفاده شده و به کمک صنایع وزارت دفاع و دانشگاه های کشور و همت جوانان، موفقیت های غرور آفرین به دست آمده است.
وی ادامه داد: در سال 96 حضور نیروی دریایی راهبردی ارتش در آبهای آزاد و گسترش رزمایش فراتر می رود و آموزش نیروی دریایی و ساخت تجهیزات دریایی را توسعه خواهیم داد.
**** سه هزار و 900 عملیات اسکورت در هفت سال گذشته
فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی گفت: طی هفت سال گذشته تاکنون سه هزار و 900 ماموریت اسکورت در مقابل 250 حمله از سوی دزدان دریایی به کشتی های ایرانی انجام شد.
به گزارش ایرنا نهمین نمایشگاه راهیان نور نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی خرمشهر از 26 اسفند تا 12 فروردین سال 1396 به بازدید برای مهمانان نوروزی و کاروان های راهیان نور دایر است.
از 867 شهید نیروی دریایی کشور 286 شهید را شهدای نیروی دریایی خرمشهر و آبادان تشکیل می دهد.
7100/خبرنگار:کمیله حجازی **انتشاردهنده:علی شهیدیان

انتهای پیام /*http://www.irna.ir/fa/News/82467182/