دولت یازدهم با اجرای طرح تحول نظام سلامت رضایت را در مردم ایجاد کردبه گزارش ایرنا، نادر عسگری شامگاه چهارشنبه در همایش اعتبار بخشی ملی با حضور معاونان درمان، مدیران و روسای بیمارستان‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی منطقه 6 آمایش کشور در زنجان افزود: این حق مردم است که خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنند و بیمارستان ها باید مطابق با واقعیت ها ارائه دهنده خدمات باشند.
عسگری به اعتبار بخشی در این وزارتخانه اشاره کرد و افزود: مدل اعتباربخشی سال 95 بازنگری مدل هایی از سالهای گذشته را شامل می شود که هرکدام به موضوعی خاص از جمله ایمنی بیمار، هتلینگ، استانداردهای دوستدار مادر و کودک، ارتقا سلامت و حاکمیت بالینی می پرداخت که در اعتبار بخشی سال جاری مسیر بهبود کیفیت به روشنی بیان شده است.
اعتباربخشی، یک نظام ارزیابی یا ارزشیابی سیستماتیک است که همه اجزای یک سازمان در گروه هدف را ارزیابی کرده و در یک مطالعه و برش مقطعی، تمام جزییات سازمان را تحلیل و ارزیابی می کند.
معاون فنی دفتر نظارت و اعتباربخشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، یکی از اهداف اصلی اعتباربخشی را تامین، حفظ و ارتقای ایمنی بیمار، همراهان و کارکنان عنوان کرد و گفت: بارزترین حقوق انسان‌ها ایمن‌ بودن از خطرات و آسیب‌ها، هنگام دریافت خدمات است.
به گفته این مسئول کار تیمی و احترام به حقوق متقابل یکی از کارهای مهم و اساسی است که باید در زمینه اعتبار بخشی در بیمارستان ها به آن توجه و عملیاتی کرد.
عسگری افزود: برنامه اعتباربخشی مراکز بهداشتی درمانی، مطابق با استانداردها و برگرفته از آخرین منابع قابل استفاده در کشورهای پیشرفته و درحال توسعه و منطبق با شرایط بومی، معیارهای مذهبی، فرهنگی، اقتصادی و در چارچوب قوانین کشوری با عنوان ‘ استانداردهای اعتباربخشی بیمارستان در ایران در اختیار متولیان امر قرار داده شده است.
وی ابراز امیدواری کرد، در آینده و با گسترش این برنامه به تمامی مراکز ارائه دهنده‌ خدمات سلامت بستری و سرپایی، گامی اساسی در جهت کسب اطمینان از ارائه خدمات کیفی و ایمن و تقویت پاسخگویی در نظام سلامت برداشته شود.
6085/7320
خبرنگار: اعظم شامی** انتشار دهنده: رویا رفیعی
برای دریافت لحظه به لحظه اخبار استان زنجان به کانال http://www.telegram.me/irnazanjaan بپیوندید.

انتهای پیام /*http://www.irna.ir/fa/News/82282862/