سرپرست فرمانداری: 12 روستای گیلانغرب با بحران کم آبی مواجه اند


فرهاد همتی روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: عمده روستاهایی که با بحران کم آبی مواجه اند در بخش گواور و سه روستا نیز در نقاط مرزی بخش سومار واقع شده اند که در مجموع یک هزار و 800 تن جمعیت و در قالب 700 خانوار را شامل می شود.
وی اظهار کرد: به هر خانوار سه روستای بخش مرزی سومار روزانه 200 لیتر و به خانوارهای 9 روستای دیگر شهرستان که مشکل کم آبی دارند، روزانه 120 لیتر به صورت سیار آبرسانی می شود.
وی اظهار داشت: مشکل کم آبی و قطعی آب این روستاها ناشی از فرسودگی شبکه آبرسانی است که عمر بالای 30 سال دارند.
سرپرست فرمانداری گیلانغرب با بیان اینکه در گذشته روستاهای برخوردار از نعمت آب آشامیدنی این شهرستان 10 درصد بالاتر از میانگین کشوری بوده است، افزود: اکنون به علت فرسودگی شبکه های آبرسانی، مشکل کمبود آب نمود بیشتری یافته است.
همتی اضافه کرد که با توجه به الزامات بودجه، امکان تخصیص اعتبار برای این روستاها وجود ندارد، تلاش های فراوانی از طریق مسئولان استان کرمانشاه صورت گرفته که با تامین اعتبار مورد نیاز و اجرای طرح، مشکل کمبود آب آشامیدنی روستاهای گیلانغرب رفع شود.
وی گفت: با مسئولان استان مکاتباتی صورت گرفته و تلاش بر این است تا شبکه آبرسانی به ویژه در مناطق روستایی گیلانغرب اصلاح و بازسازی شود.
وی افزود: در نظر است با همکاری بسیج سازندگی و یا مدیر عامل شرکت سد سازی که توان اجرای طرح تا شعاع 70 کیلومتر را دارند، نسبت به تعویض و بازسازی شبکه های فرسود آبرسانی اقدام تا مشکل کمبود آب آشامیدنی در روستاهای گیلانغرب رفع شود.
این مقام مسئول شمار مشترکان زیرپوشش اداره آب و فاضلاب روستایی گیلانغرب را 10هزار و 200 مشترک اعلام کرد و گفت: در روستاهای دارای شبکه آبرسانی، مشکل بحران آب نیست و تنها اختلال و قطعی آب ناشی از فرسودگی شبکه آبرسانی در برخی مواقع باعث بروز مشکلاتی برای مشترکان شده است.
وی شمار مشترکان زیرپوشش اداره آب و فاضلاب شهری گیلانغرب را هشت هزار مشترک ذکر کرد.
گیلانغرب در غرب کرمانشاه با بیش از 72 هزار تن جمعیت، دارای 208 روستاست که 60 درصد جمعیت آن در روستاها ساکن هستند.
7079/3012/8066 خبرنگار:نازنین باباخانی ** انتشار دهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*


کد خبر:
82629905 (6118883)
http://www.irna.ir/fa/News/82629905/