سعیدرضا کیخا دررقابتهای جهانی ژیمناستیک هشتم شدبه گزارش ایرنا، این ملی پوش ژیمناستیک کشورمان با موفقیت در مرحله مقدمانی ‘خرک حلقه’ به فینال این رقابت های جام جهانی راه یافت.
نماینده ژیمناستیک ایران در این رقابت ها برای نخستین بار در طول تاریخ ژیمناستیک ایران موفق شد حرکتی را به نام خود در ‘خرک حلقه’ به ثبت برساند که ارزش آن به مانند کسب مدال در بازی های المپیک است.
سعیدرضا کیخا روزیکشنبه درمرحله فینال به مصاف قهرمانان المپیک و جهان رفت ولی در حین اجرای حرکت در خرک حلقه به زمین سقوط کرد که آن هم تاثیر منفی به کسب امتیاز بالا در این مرحله رقابتها داشت و وی توانست فقط 12.733 امتیاز را کسب کند.
در رقابت های خرک حلقه ونگ هائو از چین با امتیاز 15.400 اول، برکی کریزتیان از مجارستان با امتیاز 15.266 دوم و فیلیپ اوده از کرواسی با امتیاز 15.200 سوم شدند.
محمد آذرپی سرمربی تیم اعزامی ایران به خبرنگار ایرنا گفت: سطح مسابقات در رقابت های جام جهانی باکو بسیار بالا بود و به خصوص در چند رشته ازجمله خرک حلقه ژیمناست های نامی جهان حضور داشتند.
وی افزود: این که یکی از ژیمناست های کشورمان به فینال راه یافت نتیجه خوب بود و سعید رضا کیخا موفق شد آن حرکتی را که در خرک حلقه به نام خود ثبت کند، در فینال نیز این حرکت را اگر با موفقت اجرا می کرد، می توانست امتیاز بالای را به دست آورد.
به گفته محمد آذرپی دو ژیمناست دیگر کشورمان ازجمله احمد کهنی و سامان مدنی در این رقابت های خوب ظاهر شدند ولی این که جوان بودند نتوانستند به مراحل بعدی راه یابند.
وی افزود : ژیمناست های کشورمان درحال حاضر به خود بهتر باور دارند و جزو تیم ملی کشورمان در بازی های همبستگی کشورهای اسلامی که دو ماه دیگر درباکو برگزار می شود، خواهند بود.
سعیدرضا کیخا نیز حرکتی که وی در این رقابت ها درخرک حلقه انجام داد بسیار پیچیده خواند و گفت: با توجه به این که این حرکت را در رقابت های مقدماتی با موفقیت اجرا کرده و به نام خودم هم در فدراسیون جهانی به ثبت رسید، کمی ریسک هم داشت ولی خواستم آن را در فینال هم اجرا کنم.
وی افزود: ولی درفینال متاسفانه لیز خوردن دستم باعث شد در حین اجرای این حرکت سقوط کنم.
این ژیمناست کشورمان درعین حال رقابتهای جام جهانی را تمرین خوبی برای خود در آستانه چهارمین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی در باکو عنوان کرد.
رقابت های جام جهانی ژیمناستیک باکو از 26 اسفند ماه به مدت چهار روز و با حضور130 ورزشکار از27 کشور آغاز شده است.
سیدرضا کیخا، سامان مدنی، مهدی احمد کهنی و عبدالله جامعی چهار نماینده ایران هستند که با سرمربیگری محمد آذرپی و مربیگری مبین محمد ابراهیمی در این رقابت ها حضور داشتند.
خاورم** 337 ** 1064

انتهای پیام /*http://www.irna.ir/fa/News/82469346/