طهماسب صلح جو: تکلیف هر فیلم روی پرده را تماشاگر مشخص می‌کندطهماسب صلح‌جو روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار سینمایی ایرنا درباره انتقاد به برخی فیلم‌ها روی پرده سینما گفت: اینکه عنوان می شود برخی فیلم های روی پرده مناسب سینمای ایران نیستند را خیلی نمی‌پذیرم چون در نهایت تکلیف هر فیلمی را مخاطبان سینما مشخص می کنند.
وی با بیان اینکه متولی فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور وقتی به یک فیلم مجوز می دهد آن اثر باید اکران شود، افزود: در این شرایط این تماشاگران هستند که با میزان بازدید خود نشان می دهند این اثر چقدر با کیفیت یا نازل است.
این منتقد پیشکسوت سینما تاکید کرد: همواره فیلم‌های ضعیفی در سینما ایران وجود داشته که به دلیل جنجال‌های بیهوده بر سر زبان‌ها افتاده‌اند و در نهایت با تمام ضعف‌هایی که داشته‌اند فروش نسبتا مناسبی را به دست آود‌ه‌اند.
صلح‌جو با بیان اینکه خیلی بد است که برخی احساس می کنند بیشتر از مردم می‌فهمند و به جای آنها تصمیم می گیرند که فلان فیلم را نباید دید و یا فلان فیلم باید دیده شود، گفت: این مردم همان‌هایی هستند که در انتخابات‌های مختلف مجلس شورای اسلامی، ریاست جمهوری، شورای شهر و… رای داده اند و به خاطر این شعور و آگاهی باید از آنها قدردانی کرد.
وی افزود: ممکن است فیلمی با سلیقه و روحیات من سازگار نباشد اما این دلیلی بر بد بودن آن اثر نمی‌شود بنابراین نباید نظر خود را به دیگری تحمیل کنیم.
صلح جو ادامه داد: وقتی اثری مجوز می‌گیرد باید نمایش داده شود و تعداد مخاطبان آن مشخص می‌کند که این اثر چقدر خوب ساخته و یا بد تولید شده است.
فراهنگ ** 9246 ** خبرنگار: علیرضا مرادی * انتشار: امید غیاثوند

انتهای پیام /*http://www.irna.ir/fa/News/82599822/