فعالیت هشت شعبه انجمن بین المللی انیمیشن در کشوررمضانعلی حیدری خلیلی شامگاه دوشنبه در حاشیه آیین پایانی هشتمین جشنواره ملی پویانمایی رضوی به میزبانی استان گلستان در مصاحبه با خبرنگاران ، اظهار کرد: شعبه این انجمن در گرگان از اولین ها بود، اما به علت حمایت نشدن هم اینک تعطیل بوده و نیاز به حمایت بیشتر مسوولان استان برای فعالیت، دارد.
به گفته وی فعالیت 50 تا 60 هنرمند فعال در حوزه انیمیشن راه اندازی مجدد شعبه این انجمن را ضروری کرده است.
این انجمن بین المللی را در سال ۱۹۶۰ چند تن از بزرگان تولید کننده فیلم های انیمیشن مانند نورمن مک لارن و دیگران در شهر آنه سی فرانسه بنیان گذاشتند.
هدف آن تبادل اطلاعات در مورد روش های پویانمایی و اطلاع رسانی در مورد فعالیت های انیمیشن در جهان است، آسیفا در بیش از ۳۰ کشور جهان شعبه دارد.
خلیلی با اشاره به میزبانی گلستان از جشنواره ملی پویانمایی رضوی، افزود: استان گلستان با همه توانمندی های هنری ثابت کرده است که می تواند مکان مناسبی برای تداوم میزبانی جشنواره پویانمایی رضوی باشد و اگر کارها ارتقا یافته و کمک ها هم بیشتر شود، در سال های آتی آثار فاخرتری ساخته و ارایه خواهد شد.
وی در خصوص آخرین وضعیت سینما در استان های کشور هم گفت: سهم هر 230 هزار ایرانی یک سالن سینما و میانگین جهانی به ازای هر 51 هزار نفر یک سالن است.
معاون توسعه فناوری و مطالعات امور سینمایی کشور، رویکرد سازمان سینمایی را استفاده از ظرفیت های استانی برای توسعه سینما در ایران بیان کرد و در خصوص وضعیت سینماها در گلستان گفت: با توجه به سرمایه هنری که در گلستان وجود دارد، جای افسوس دارد که سرمایه گذاری در امور سینمایی در استان مورد غفلت قرار گیرد.
وی همچنین سهم فرهنگ را از بودجه استانی گلستان در حد صفرذکر کرد و گفت: اکنون سینما با حمایت ملی و سینماگران اداره می شود و مسوولان مناطق مختلف و از جمله گلستان باید در این زمینه تدابیری اندیشه کنند و به انتظارات مردم پاسخ دهند.
خلیلی حمایت از فعالیت انجمن سینمای جوان در استان ها را مورد تاکید قرار داد و افزود: هدف از فعالیت این انجمن ایجاد روحیه و استفاده از جوانان با استعداد برای معرفی به عرصه هنر است و باید بودجه لازم برای آن در استان تدارک دیده شود
هشتمین جشنواره ملی پویانمایی رضوی که به میزبانی گلستان درحال برگزاری بود، شامگاه دوشنبه در آیینی ویژه در تالار فخرالدین اسعد گرگانی با معرفی آثار برتر بخش های فیلم و فیلمنامه به کار خود پایان داد.
به گزارش ایرنا، خلیلی معاون توسعه فناوری و مطالعات امور سینمایی برای شرکت در آیین پایانی هشتمین جشنواره ملی پویانمایی رضوی که به گرگان سفر کرده بود.
استان گلستان برای هشتمین دوره طی روزهای 17 و 18 مرداد میزبان هنرمندان انیمیشن شرکت کننده در جشنواره پویانمایی رضوی بود.
جشنواره پویانمایی رضوی همه ساله به مناسبت میلاد با سعادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع)، حضرت فاطمه معصومه (س) و بزرگداشت احمدبن موسی (شاهچراغ) در ایام دهه کرامت برگزار می شود.
6204/1648

انتهای پیام /*http://www.irna.ir/fa/News/82181221/