فیلم سینمایی 'اروند ' در شهرکرد نقد و بررسی شدبه گزارش ایرنا، این فیلم سینمایی روایت شهادت 175غواصی است که در کربلای چهار به شهادت رسیدند و پیکر این غواصان سال 94 در تفحص مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس به صورت دست بسته پیدا شد.
اروند داستان یونس جانباز اعصاب و روان دفاع مقدس را روایت می کند که بیست و هفت سال پس از پایان جنگ هنوز هم با خاطره هم رزمانش روزگار می گذراند و ناگهان در همراهی با یک گروه تفحص اتفاقات تازه ای در جریان سیال ذهنش وارد می شود.
یکی از فیلمسازان چهارمحال و بختیاری در جلسه تحلیلی این فیلم گفت:فیلم سینمایی اروند ادای یه ادای دینی به شهدای غواص است .
سجاد میرزاییان دهکردی افزود: اتفاقی که در واقعیت افتاده آنقدر بزرگ و اثر گذار است که
اینقدر بزرگ و جانگداز هست که به تنهایی هر فیلم با این موضوع ساخته شود بدون شک یک تراژدی را به مخاطبان ارائه می دهد.
یک نویسنده و داستان نویس نیز گفت: فیلمنامه اروند بیانگر یک واقعیت است و مستندات بیرونی فیلمنامه باعث می شود داستان پیش برود.
سید شمس الدین آل معصوم افزود: با این حال فیلمنامه نیازمند یک پرداخت جدید است و این ضعف در منطق داستانی باعث می شود فیلم متوسط به مخاطب ارائه شود.
یک بازیگر تئاتر و فیلم کوتاه نیز گفت: یکی از نقاط قوت این فیلم بازی اثرگذار و احساسی سعید آقاخانی است که در تمام فیلم این اثرگذاری دارد.
بهزاد ترابیان دهکردی افزود: در این فیلم پوریا آذربایجانی موفق شد یک بازی جدید جدای بازی های کمیک از سعید آقاخانی ارائه دهد و همین باعث کیفیت اثر می شود.
یکی از فیلمسازان جوان نیز گفت: این اثر باعث در ژانر دفاع مقدس یک فیلم تاثیرگذار است به گونه ای که مخاطب می تواند با آن به خوبی ارتباط برقرار کند.
شهراد طاهرزاده افزود: در این فیلم جابه جایی قابل قبولی در حوزه ارزشها جامعه را به تصویر می کشد.
به گزارش ایرنا، انجمن فیلم بسیج هنرمندان چهارمحال و بختیاری تاکنون فیلم فروشنده اصغر فرهادی را نیز نقد و بررسی کرده است.
در این فیلم سعیدآقاخانی، طنازطباطبایی، پانته آ پناهی ها، مهرداد صدیقیان، امید روحانی، حسین سلیمانی، کاظم سیاحی، امیرحسین قدسی علی شادمان، مالک سراج، سینا کرمی، سپهراد فرزامی و ستایش مرادی بازی می کنند.
2097

انتهای پیام /*http://www.irna.ir/fa/News/82279491/