مدیر رادیو جوان: تغییرات فراوانی در جدول پخش سال جدید داریمعلی سیفی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: چند تجربه خوب داشته ایم که آنها را اجرایی می کنیم، به عنوان مثال اینکه یک برنامه همیشه در یک ساعت پخش نشود.
وی ادامه داد: همچنین بعضی برنامه ها از جدول پخش حذف می شوند؛ یک برنامه عصرگاهی کنونی حذف و برنامه جدید زنده و مفرحی جایگزین آن می شود.
سیفی با تاکید بر تغییر در برنامه شبگاهی این رادیو گفت: برنامه شبگاهی را در سال جدید به شکل تعاملی با مخاطبان می سازیم؛ این برنامه تلفیقی از برنامه تولیدی و زنده است، مخاطب پررنگ در برنامه حضور دارد و با مجریان در مباحث شرکت می کند.
مدیر رادیو جوان و رادیو بهاران تاکید کرد: برنامه های تعاملی پیشتر هم در رادیو سابقه دارند؛ اما اینکه مخاطب به صورت ارتباط رودر رو با مجری صحبت کند کمتر بوده است. ضمن اینکه تصمیم داریم بخش های پرمخاطب برنامه های صبح تا شب را در این برنامه شبگاهی از 24 شب تا 6 صبح بازپخش کنیم.

** مخاطب رادیو جوان؛ 30 درصد
وی در مورد میزان مخاطبان این رادیو نیز گفت: بالاترین آمار مخاطب این رادیو در سال 1378 بر اساس نظرسنجی ها 41 درصد و در سال جاری و سال گذشته 30 درصد بوده است.
سیفی با بیان اینکه قدیمی ترین مدیر رادیو جوان است، افزود: در نظرسنجی ها باید در نظر داشت که پیش از این شبکه های مجازی و رسانه های متکثر را نداشتیم و این آمار با توجه به تغییرات عمده فضای رسانه ای قابل قبول است.
وی جذابیت را یکی از خصوصیات این رادیو دانست و تاکید کرد: رادیو جوان در این سال ها به زبان، گفتار و فرم اختصاصی برنامه سازی رسیده، شاکله را به دست آورده و مخاطب خاص خود را کشف کرده است.
وی در این مورد که آیا در پرداختن به مشکلات جوانان در رادیو جوان خط قرمزی هم وجود دارد یا نه گفت: اصل کار رادیو جوان پرداختن به مشکل جوانان است، اما خط قرمز به نظر من کلمه روشنی نیست.

** باید در قاعده ، بازی کنیم
سیفی ادامه داد: در رادیو جوان در دوره ای که من هم حضور داشتم، استاندارد را رعایت نمی کردیم و هر چند مخاطب داشتیم با دردسرهای فراوان روبرو شدیم.
وی تاکید کرد: همه رسانه های دنیا باید استانداردها را رعایت و در قاعده بازی کنند که مهم است اما تاکتیک ها را می توان عوض کرد.
سیفی که غیر از رادیو جوان مدیر رادیو فصلی بهاران نیز هست در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا در مورد ماموریت این رادیو اظهار کرد: ماموریت اصلی رادیو بهاران پرداختن به موضوع کاروان راهیان نور و فرهنگ دفاع مقدس، موضوعات مرتبط، جنگ نرم و جنگ منطقه است.
وی افزود: بیش از 50 عنوان برنامه متنوع با موضوعات جذابی مانند طنز در جبهه، سفر کاروان راهیان نور و … برای پخش از رادیو بهاران از 15 اسفند 95 تا 14 فروردین سال 96 در نظر گرفته ایم.
فراهنگ ** 9157 ** 1823 خبرنگار: منصوره شوشتری * انتشار: طاهره نبی اللهی

انتهای پیام /*http://www.irna.ir/fa/News/82469661/