مشارکت جورج کلونی وهمسرش درآموزش کودکان پناهجوی سوری در لبنان


به گزارش خبرگزاری رویترز، سازمان ملل اعلام کرده است که حدود 200 هزار کودک پس از فرار از سوریه به لبنان در این کشور آموزش ندیده اند.
درهمین حال ‘جورج کلونی’وهمسرش روزگذشته اعلام کردند که به سه هزار کودک پناهنده سوری کمک خواهند کرد در سال جاری میلادی در لبنان به مدرسه بروند.
بنیاد کلونی برای عدالت اعلام کرد که با گوگل و شرکت اچ پی برای کمک به آژانس کودکان سازمان ملل و وزارت آموزش لبنان با هدف بازگشایی مدارسی برای کودکان پناهنده سوری همکاری کرده اند.
لبنان میزبان بیش ازیک میلیون پناهنده سوری از جمله 500 هزار کودک است. این کشور طرح هایی برای آموزش کودکان سوری پناهنده در مدارس دولتی از طریق برگزاری کلاس های مازاد عصر داشته است.
3.25 میلیون دلار از سوی بنیاد کلونی برای عدالت، گوگل و شرکت اچ پی جهت امور حمل و نقل، رایانه و تربیت معلم برای این کودکان پرداخت خواهد شد.
یک سخنگوی این بنیاد جورج کلونی اعلام کرد که این سازمان تصمیم گرفته تا از آموزش کودکان پناهجوی سوری از طریق سیستم مدارس دولتی به جای سرمایه گذاری در مدارس خصوصی حمایت کند.
به گزارش ایرنا، حضور تروریست های گروه داعش در سوریه منجر به وقوع جنگ داخلی در این کشور و آواره شدن هزاران شهروند سوری در کشورهای همسایه سوریه شد. نیمی از جمعیت سوری در داخل و خارج از این کشور آواره شده اند و به کمک های بین المللی نیاز دارند. این در حالی است که ارتش سوریه توانسته خسارات سنگینی به تروریستهای داعش وارد کند و مناطق زیادی از این کشور را از وجود این تروریستها پاکسازی کند.
اروپام**9234** مترجم: اطهر اینانلو- انتشار دهنده: محمد حسن دوستارگان

انتهای پیام /*http://www.irna.ir/fa/News/82617073/