میزبانی شبکه چهار از بزرگان سینمای کلاسیک فرانسه/نمایش «دایره سرخ» و «پول کثیف»


به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی شبکه چهار سیما، در جشنواره فیلم های سینمایی شبکه چهار از 21 تا 25 مرداد ماه، آثاری از بزرگان سینمای فرانسه همچون ژان پیر ملویل و خوزه جووانی به نمایش در می آید.
«پول کثیف»، «دایره سرخ»، «دومرد در شهر»، «ارتش سایه ها» و «کلاه» عناوین فیلم های سینمایی است که مخاطبان شبکه دانایی در قالب جشنواره تابستانه به تماشای آنها خواهند نشست.
فیلم سینمایی «پول کثیف» به کارگردانی ژان پیر ملویل، امشب(شنبه) 21 مرداد ماه از شبکه چهار سیما پخش می شود.
در این فیلم خواهید دید: یک سرقت بانک در حال انجام است و بازرس پلیس «دلون» به این سرقت علاقه مند می شود و آن را پی می گیرد. در طی عملیاتی او موفق می شود سارقان را تک تک به دام اندازد. تا اینکه در حین بررسی پرونده پلیس به یک باند قاچاق مواد مخدر بر می خورد که در نهایت .. ..
آلن دلون، کاترین دونوو و میشل کنراد در فیلم سینمایی «پول کثیف» محصول سال 1972 فرانسه و ایتالیا به ایفای نقش پرداخته اند.
فیلم سینمایی «دایره سرخ» به کارگردانی ژان پیر ملویل، فردا(یکشنبه) 22 مرداد ماه به روی آنتن شبکه چهار سیما می رود.
درخلاصه داستان فیلم آمده است: «کوری»پس از پنج سال حبس از زندان آزاد می شود. کمی بعد او با «ووگل»، خلافکار فراری، و «ژانسن»، پلیس سابق و تیرانداز چابک دست هم راه می شود. آنان با موفقیت چهار میلیون دلار جواهرات باارزش را از محل نمایش آنها به سرقت برند… .
این فیلم محصول 1970 فرانسه و ایتالیا است و در آن آلن دلون، جیان ماریا والنته، ایو مونتان، پل کراچت، اندره بورویل و فرانسوا پریر به ایفای نقش پرداخته اند.
«دو مرد در شهر» محصول 1973 دوشنبه 23 مرداد از شبکه چهار سیما به نمایش در می آید.
این فیلم در سبک جنایی و درام به کارگردانی خوزه جووانی است و داستان دغدغه های یک سارق بانک است که اگرچه بزهکار بوده اما حالا قصد دارد به زندگی سالم برگردد. جینو که پیش از این علیرغم خوش قلبی و ذات خوب گرفتار عده ای اراذل و اوباش شده بود و با آنها همدست، در آخرین دزدی دستگیر و به ده سال زندان محکوم می‌گردد…
«ارتش سایه ها» به کارگردانی ژان پیر ملویلروز سه شنبه 24 مرداد از شبکه چهار پخش می شود.
داستان فیلم در سال 1942 و در فرانسه آغاز می‌شود که دولت متحد آلمان بر قسمت جنوب شرقی فرانسه حکومت می‌کرد.
فیلیپ ژربیه که پیش از جنگ مهندس عمران بوده اکنون یک رهبر یکی از شبکه‌های مقاومت شده‌است. یک جاسوس او را لو می‌دهد و پلیس فرانسه او را دستگیر کرده و به پلیس مخفی آلمان نازی گشتاپو تحویل می‌دهد اما فیلیپ موفق می‌شود که … .
نقش اصلی فیلم فیلیپ ژربیه را لینو ونتورا بازی می‌کند. نقش ژان والژان در سریال «بینوایان» از معروفترین بازی‌های ونتورا است. پل موریس نقش لوک ژاردی، ژان پیر کسل در نقش ژان فرانسوا ژاردی، سیمون سینوره در نقش ماتیلد بازیگران دیگر فیلم «ارتش سایه‌ها» هستند.
فیلم سینمایی«کلاه» به کارگردانی ژان پیر ملویل چهارشنبه 25 مرداد ماه به روی آنتن شبکه چهار سیما می رود.
این فیلم محصول ایتالیا و فرانسه را ملویل سال 1962 بر مبنای فیلمنامه خودش به مدت 108 دقیقه جلو دوربین برد. در فیلم سیاه و سفید «کلاه» ژان پل بلموندو، سرژ رژیانی، ژان دزایی، فابی‌ین دالی، مونیک هنسی، ژاک دولئون و میشل پیکولی نقش‌آفرینی کرده‌اند.
در خلاصه داستان فیلم آمده است: موریس که تازه از زندان آزاد شده مقدمات سرقتی را فراهم می‌آورد. سرقت شکست می‌خورد و دوستی دیگر به قتل می‌رسد. همچنین تنها زنی که در زندگی موریس حضور دارد. او خیلی زود تصور می‌کند تمام این ناکامی‌ها زیر سر سیلی‌ین است.
جشنواره فیلم‌های سینمایی شبکه چهار به کوشش واحد تامین برنامه شبکه چهار سیما تهیه و آماده پخش می شود و در ایام تابستان شنبه تا چهارشنبه ساعت 10:30 پخش و ساعت 1:30 بامداد بازپخش می شود.
فراهنگ ** انتشار: امید غیاثوند

انتهای پیام /*


کد خبر:
82628627 (6117427)
http://www.irna.ir/fa/News/82628627/