نماینده مهریز: تامین آمبولانس و پزشک متخصص مطالبه مردم از مسوولان استبه گزارش ایرنا، محمد رضا صباغیان بافقی روز دوشنبه در نشست مشترک با رییس و معاونان دانشگاه علوم پزشکی، مدیران شبکه بهداشت و بیمارستان های حوزه انتخابیه مهریز، بافق، ابرکوه، خاتم و بهاباد افزود: ضروری است تا مشکلات حوزه بهداشت و درمان این پنج شهرستان توسط مسئولان بهداشت و درمان بررسی و براساس اولویت ها، برای رفع مشکلات پیگیری شود.
وی اظهار کرد: نمایندگان مجلس برای رفع مشکلات حوزه بهداشت و درمان به کمک مسئولان نیاز دارند تا با شناسایی نقاط ضعف، برای رفع آنها تصمیم سازی کنند.
صباغیان بافقی در خصوص طرح ملی تحول نظام سلامت گفت: این طرح سیر درمان مراجعان و بیماران را تسهیل کرده ولی شایسته است معیارهای حضور پزشک متخصص در مناطق کمتر برخوردار تبیین شود و امتیازهای درمانی بیشتری به این مناطق اختصاص یابد.
وی با بیان اینکه در تمام امور بهداشت و درمان شهرستانها و نیز کل استان آماده همکاری با دانشگاه است بر رسیدگی جدی به وضعیت درمانی این حوزه انتخابیه توسط مسئولان تاکید کرد.
معاون توسعه مدیریت ومنابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی(ره) یزد نیز در این نشست گفت: سیستم بهداشت و درمان نیاز به تحول کلی و اساسی داشت که این امر با اجرای طرح تحول نظام سلامت محقق شده است .
محمدرضا وفایی نسب افزود: اکثر مطالبات بیمارستان های استان یزد از بیمه ها بابت کاهش پرداخت هزینه ها از جیب مردم و رایگان شدن زایمان طبیعی بوده که مبلغی حدود دویست میلیارد تومان است.
وی گفت: در طرح تحول نظام سلامت، اعتبارهای حوزه بهداشت از حوزه درمان کاملا جداست و امسال 40 میلیارد تومان اعتبار برای تعمیر و نوسازی شبکه های بهداشت و درمان استان یزد اختصاص یافته است.
حوزه انتخابیه مهریز شامل شهرستان های مهریز، بافق ، بهاباد ، خاتم و ابرکوه است.
شهرستان مهریز در 30 کیلومتری یزد قرار دارد.
7536/ 6014/ خبرنگار:کاظم سبحان زاده**انتشار: کاظم شاملو*
irnayazdd@

انتهای پیام /*http://www.irna.ir/fa/News/82289357/