وزارت ارشاد درباره بهای بلیت سینماها تصمیم می گیرد/پیوستن «آباجان» و «گشت 2» به اکران نوروزیغلامرضا فرجی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا درباره تصمیمات امروز(دوشنبه) شورای صنفی نمایش افزود: امروز پیشنهاد شورای صنفی نمایش مبنی بر شناور شدن بهای بلیت های سینما به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه شد و در انتظار پاسخ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستیم.
وی از اضافه شدن 2 فیلم دیگر به جمع فیلم های اکران نوروزی خبر داد و گفت:‌ همچنین در جلسه امروز مقرر شد فیلم سینمایی «گشت 2» به کارگردانی سعید سهیلی به سرگروهی سینما استقلال و فیلم سینمایی «آباجان» ساخته هاتف علیمردانی به سرگروهی سینما آفریقا از 25 اسفند به نمایش در آید.
فرجی اضافه کرد: با اضافه شدن این 2 فیلم به فیلم «یک روز بخصوص» به کارگردانی همایون اسعدیان و «ماجرای نیمروز» ساخته محمدحسین مهدویان، فیلم های اکران نوروزی تکمیل شدند و همگی از 25 اسفند ماه به نمایش درمی آید.
وی درباره تعطیل شدن بعضی سانس های تعدادی از سینماها روز سه شنبه (چهارشنبه سوری) برای جلوگیری از خطرات احتمالی گفت: بعضی از سالن ها همه ساله در چنین روزی برای دوری از خطرات احتمالی اقدام به تعطیلی بعضی از سانس های خود می کنند که مشکلی نیست.
فرجی همچنین گفت: طبق آئین نامه شورای صنفی نمایش مسوولان هر سینمایی باید تعداد سانس های موظف هر فیلم را نمایش دهند و اگر قرار است سانسی را تعطیل کنند باید به صورت کتبی اعلام کنند که موضوع چهارشنبه سوری جدای از این موضوع است.
فراهنگ ** 1003 ** خبرنگار: محمدرضا جعفرملک * انتشار: امید غیاثوند

انتهای پیام /*http://www.irna.ir/fa/News/82463066/