وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی منصب پرچالشی استحمیدرضا نعیمی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: انجام مسوولیت در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مانند حرکت در لبه تیغ است، یعنی عرصه ای است که در نهایت وزیر با مسائلی نظیر استیضاح، استعفا یا برکناری مواجه می شود.
نعیمی با تاکید بر اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نبض حیات فرهنگی و هنری کشور بزرگی به نام ایران است افزود : کسی که این منصب را می پذیرد باید خود را برای پاسخگویی به بسیاری از سووالات و موارد از هر جناح و گروهی آماده کند.
کارگردان نمایش «خانه کاغذی» می گوید کسی که خود را برای ایفای نقش در این عرصه آماده می کند باید
با خواسته های مشروع و قانونی هنرمندان بیشتر آشنا و برای تحقق آنها اقدام کند ، علاوه بر آن تلاش کند در عرصه های سینما ، تئاتر، موسیقی و هنرهای تجسمی تعامل بیشتری با هنرمندان این عرصه ها داشته و خود از نزدیک شاهد این فعالیت ها باشد.
وی با اشاره به معرفی آقای صالحی امیری برای تصدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت وی این توانایی را دارد که در برابر بحران های اقتصادی، امنیتی، سیاسی، اجتماعی و روانی، خواسته های به حق مردم را تحقق بخشد.
نعیمی تاکید کرد: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی باید بداند که پل ارتباطی و واسط بین هنرمندان با دولت و مردم است، عرصه ای که بسیار پیچیده و مسوولیت آور است زیرا هیچکس نمی تواند در ایران همه را راضی نگه دارد.
فراهنگ ** 7561 ** 1071 ** خبرنگار: سارا کریمیان ** انتشار دهنده : حسن فتحعلی

انتهای پیام /*http://www.irna.ir/fa/News/82285986/