پاسگاههای محیط بانی اردبیل برای راهنمایی گردشگران به مسافران آماده شدبه گزارش ایرنا از روابط عمومی حفاظت محیط زیست اردبیل ، محمد خداپرست روز شنبه در شورای اداری محیط زیست اردبیل همچنین بازدید از موزه تاریخ طبیعی استان برای معرفی گونه ها و تنوع زیستی استان، معرفی مناطق بکر و زیبای طبیعت استان به مسافران نوروزی، ارسال پیامک های زیست محیطی ، استقرار کارشناسان در جایگاه استقبال از مسافران نوروزی شهر اردبیل ، توزیع بروشور و نصب پلاکارهای زیست محیطی در مناطق تحت مدیریت ، گشت و کنترل مناطق را از جمله اقدامات محیط بانان ذکر کرد.
او افزود: ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان اردبیل در 9 اداره شهرستانی و 12 پاسگاه های محیط بانی مناطق تحت مدیریت این اداره کل آماده راهنمایی گردشگران عرصه های طبیعی استان هستند.
او همچنین با اشاره به مدیریت حوزه پسماند و برگزاری کارگروه های متعدد استانی و شهرستانی خواهان آن شد تا موضوع مدیریت پسماند شهری ، کشاورزی و صنعتی در استان پیگیری شود.
وی با اشاره به اهمیت برنامه های آموزشی برای ارتقای و توسعه فرهنگ زیست محیطی شهروندان و برگزاری برنامه های متنوع آموزشی و زیست محیطی از جمله طرح یک ساعت با محیط بان ، آموزش مدارس جم ، سند توسعه فرابخشی مدارس استان و برگزاری مناسبت ها و رویدادهای زیست محیطی بر استمرار فعالیت های آموزشی زیست محیطی تاکید کرد.
وی همچنین با اشاره به نقش بی بدیل سازمان های مردم نهاد در اشاعه و ترویج فرهنگ محیط زیست از مسوولان شهرستانی خواست تعامل و تقویت سازمان های مردم نهاد را در اولویت برنامه های کاری خود قرار دهند.
خداپرست حفاظت از اکوسیستم های طبیعی ، پیشگیری و ممانعت از تخریب و آلودگی محیط زیست ، حفظ تنوع زیستی ، ارزیابی زیست محیطی پروزه های مشمول ارزیابی ، تدوین طرح ها و پروژه های تحقیقاتی و پژوهشی و مدیریت پسماند شهری و روستایی را از مهم ترین رسالت های سازمانی کارکنان و کارشناسان برشمرد.
وی افزود: مطالعات و پیشنهاد ارتقای مناطق تحت مدیریت از جمله ارتقای منطقه شکار ممنوع انزان به حفاظت شده و تصویب اثر طبیعی ملی درختان فسیلی شیخ محمدلو به سازمان ارائه شده که در سال پیش رو در دستور کار شورای عالی حفاظت محیط زیست قرار خواهد گرفت.
خبرنگار: گیتی طالبی ** انتشار دهنده: سیفعلی موسی زاده
6018/6016

انتهای پیام /*http://www.irna.ir/fa/News/82468714/