پیکان در یک گامی دیدار نهایی لیگ برتر والیبالدور رفت مرحله نیمه نهایی مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های برتر مردان ایران جام «شهدای منا» روز چهارشنبه با دو دیدار در خانه والیبال تهران پیگیری می شود.
تیم های پیکان تهران و شهرداری ارومیه در نخستین مسابقه به مصاف یکدیگر رفتند که پیکان با شکست سه بر صفر حریف در یک قدمی دیدار نهایی قرار گرفت.
شاگردان پیمان اکبری سرمربی تیم پیکان تهران که عنوان پرافتخارترین تیم این رقابت ها را در کارنامه دارند، در سه ست متوالی و با امتیازهای 25 بر 20، 25 بر 15 و 25 بر 23 به پیروزی رسیدند تا 50 درصد مسیر صعود به دیدار نهایی را طی کرده باشند.
مرحله نیمه نهایی لیگ برتر والیبال به صورت دو برد از سه مسابقه برگزار می شود و دیدار برگشت این مرحله روز سه شنبه دهم اسفندماه در سالن غدیر ارومیه برگزار خواهد شد. اگر در این مسابقه نماینده ارومیه فاتح میدان شود، دیدار سوم روز یکشنبه 14 اسفندماه در تهران پیگیری خواهد شد.
مسعود یزدان پناه و وحید پورکاشیان داوران اول و دوم دیدار پیکان و شهرداری ارومیه بودند. همچنین نظارت بر این مسابقه را حمید حق بین و امیرحسین منظمی به عهده داشتند.
هواداران تیم ارومیه با پوشیدن پیراهن های ورزشی قرمز رنگ برای تماشای این دیدار در سالن خانه والیبال تهران حاضر شده بودند و تیم محبوب خود را تشویق می کردند.
هواداران تیم پیکان نیز به منظور ایجاد شور و نشاط بیشتر در این مسابقه، از ادوات موسیقی برای تشویق استفاده می کنند. در این تیم سعید معروف و امیر غفور بیش از سایر بازیکنان مورد تشویق هواداران قرار گرفتند.
تیم والیبال پیکان در ابتدای ست دوم و با استفاده از مهارت بازیکنانش در سرویس، هشت بر یک از شهرداری ارومیه پیش افتاد و تا انتهای این ست نیز این اختلاف پوئن ادامه یافت.
تیم شهرداری ارومیه برخلاف ست های اول و دوم، در ست سوم بازی را بهتر آغاز کرد و پنج امتیاز نیز از حریف پیش افتاد اما در ادامه نتوانست این برتری را حفظ کند.
هواداران شهرداری در ادامه بد اخلاقی های خود برای چندمین بار به معروف دشنام دادند. آنان ابتدا با زبان آذری سپس فارسی این کار را انجام دادند.
ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم ملی والیبال ایران، خوان سیچلو سرمربی تیم زیر 23 سال ایران از جمله تماشاگران این مسابقه بودند.
تیم والیبال پیکان با 12 دوره قهرمانی، پرافتخارترین تیم شرکت کننده در مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های برتر ایران است. این تیم چهار عنوان نایب قهرمانی و سه مدال برنز نیز در پرونده کاری خود در این رقابت ها دارد. تیم پیکان عنوان سومی جهان و قهرمانی باشگاه های آسیا را نیز در پرونده افتخارات خود دارد.
از دقایقی دیگر تیم های بانک سرمایه و سایپا تهران در دومین مسابقه دور رفت مرحله نیمه نهایی لیگ برتر والیبال به مصاف یکدیگر می روند.
‘برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.’
ورزشی(2)**9144**1379
خبرنگار: سعید قهرمانی، انتشار دهنده:علی خورسندی

انتهای پیام /*http://www.irna.ir/fa/News/82440851/