کاهش 44درصدی حوادث رانندگی منجر به فوت در راه های البرزسرهنگ رضا گودرزی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: همچنین دراین مدت 27 فقره تصادف منجر فوت درراه های این استان رخ داده که نسبت به مدت مشابه سال 45 درصد کاهش داشته است .
وی اضافه کرد: ازمجموع تصادف های منجربه فوت 5 مورد عابرپیاده ، 6 مورد موتورسیکلت و بقیه سایر موارد بوده است .
دراین مدت نیز 71 فقره تصادف منجر به جرح درراه های این استان رخ داده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 6 درصد افزایش نشان می دهد.
وی گفت: دراین مدت 81نفر مجروح شدند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 11درصد افزایش یافته که می طلبد هموطنان توجه بیشتری درهنگام رانندگی داشته باشند.
گودرزی خاطرنشان کرد:همچنین ازابتدای سال جاری یکهزارو 409 فقره تصادف خسارتی در جاده های استان البرز رخ داده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 4 درصد افزایش داشته است .
وی گفت: ازابتدای سال جاری 177میلیون و 682 هزارو 469 تردد درراه های استان البرز انجام شده است .
وی بیان داشت: با استقرار ماموران در سطح جاده های مواصلاتی استان، از تمام ظرفیت های پلیس راه برای تامین امنیت ترافیکی بهره برده ایم.
رئیس پلیس راه استان البرز افزود: تمام محورهای مواصلاتی استان البرز در پوشش کامل ماموران پلیس راه این استان قرار دارد.
این مسئول گفت: مرکز کنترل ترافیک پلیس راه ناجا با شماره تلفن 88255555 به صورت شبانه روز پاسخگوی وضعیت راه های کشور و آماده امدادرسانی به حادثه دیدگان احتمالی است.
استان البرز دارای یک هزار و450 کیلومتر آزاد راه ، بزرگراه ، راه اصلی و فرعی است که 18 درصد ترافیک کشور مربوط به جاده های این استان می باشد.
2098/ 6155 خبرنگار: مریم صوفی** انتشار دهنده : محمد عزیزپور

انتهای پیام /*http://www.irna.ir/fa/News/82600993/