کسب 262 مدال بین المللی و کشوری حاصل کار کاراته کاران آذربایجان غربیجواد سلیمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سال جاری کاراته کاران استان در 54 مسابقه کشوری و یک مسابقه آسیایی و یک مسابقه بین المللی حضور داشتند که در نهایت 244 مدل کشوری را در مجموع تیمی، 2 مقام اول را در مسابقات آسیایی و یک مقام اول را در مسابقات بین المللی در بخش تیمی به دست آوردند.
وی افزود: ورزشکاران از مجموع 244 مدال کشوری 86 طلا،51 نقره و 107 برنز را به دست آوردند و از مجموع 18 مدال آسیایی و بین المللی 6 مدال طلا، پنج نقره و هفت برنز را کسب کردند.
وی اظهار کرد: از مجموع 2 هزار و 962 ورزشکار رشته ورزشی کاراته در استان 680 نفر خواهر و 2 هزار و 282 نفر برادر هستند که از مجموع این نفرات تعداد پنج نفر ورزشکار به تیم ملی دعوت شدند.
وی ادامه داد: سید علی کریمی، باربد صداقت، آرش یونسی، امیر حسین جوانی و صابر پوریان افراد دعوت شده به تیم ملی در سال جاری هستند.
رئیس هیات کاراته آذربایجان غربی بیان کرد: برای اینکه بتوانیم ورزشکاران استان را تقویت کنیم، در 56 مسابقه کشوری، منطقه ای و باشگاهی حضور یافته ایم و یک کلاس مربیگری، 2 دوره کلاس داوری جهانی و 12 مسابقه استانی را در بین ورزشکاران استان اجرا کرده ایم.
وی ادامه داد: یک مسابقه بین المللی و یک مسابقه آسیایی را طی سال جاری در این رشته ورزشی در شهرستان ارومیه اجرا کرده ایم.
به گزارش ایرنا در مرداد سال 94 در یازدهمین دوره رقابت های بین المللی جام صلح و دوستی ارومیه، تیم های ملی نوجوانان و جوانان جمهوری اسلامی ایران با کسب 10 مدال طلا، 11 نقره و 12 برنز و مجموع 33 مدال رنگارنگ عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داده بودند و شهر ارومیه امسال نیز برای سومین سال متوالی میزبان این رویداد مهم بین المللی در رشته کاراته بود.
مسابقات بین المللی کاراته جام صلح و دوستی ارومیه روزهای 29، 30 و 31 مرداد سال جاری در سالن 6 هزار نفری غدیر ارومیه با حضور 321 کاراته کار در قالب 51 تیم از 14 کشور جهان در 2 بخش کاتا و کومیته نوجوانان، جوانان و بزرگسالان برگزار شد و تیم ملی الف ایران بر سکوی قهرمانی دوازدهمین دوره مسابقات بین المللی کاراته جام وحدت و دوستی در ارومیه ایستاد.
8135/ 3072 ** گزارش از: غریب شهین بیدادرس ** انتشار دهنده : علیرضا فولادی

انتهای پیام /*http://www.irna.ir/fa/News/82469834/